Cederroth haavapyyhetäydennys 40 kpl

Salvequick haavanpuhdistuspyyhe, pakkauksessa 40 kpl.

Varastossa

11,70  sis. alv 25,5%

Alennettu hinta

Haavapyyhe  Salvequick (REF 3227) on  keittosuolaliuoksella kostutettu puhdistusliina, joka soveltuu erinomaisesti paitsi ihon, myös haavojen puhdistukseen. Ei kirvele iholla.

Se on kätevä ja helppo käyttää työpaikoilla. Haavapyyheautomaatti sisältää 40 kpl haavapyyhkeitä ja se sopii vanhemman mallisiin Cederroth ensiapuasemiin täydennykseksi, mutta on yhtälailla kätevä pakkaus myös työpaikan ensiapukaappiin. Haavapyyheautomaatissa yksittäispakatut liinat pysyvät suojassa pölyltä ja lialta, sekä myöskin järjestyksessä, jotta ne löytyvät kun on tarvis.

Ominaisuudet & Sisältö:

  • 40 kpl Savett haavapyyhkeitä rasiassa, josta ne on helppo ottaa käyttöön yksitellen
  • Yhden haavapyyhkeen koko avattuna ~11 x 12 cm.
  • Sisältää steriiliä, fysiologista keittosuolaliuosta (NaCl 0,9 %). Ei kirvele haavalla.
  • Sopii täydennyspakkaukseksi seuraaviin tuotteisiin:
    • Cederroth Haavanhoitopiste (REF 190900)
    • Cederroth Varastokaappi (REF 290900)
    • Cederroth Haavanhoitoautomaatti (REF 51011006)
    • Cederroth Haavanhoitoautomaatti Blue (REF 51011009)

Uudempiin Cederroth ensiapuasemiin sopii vastaava haavapyyheautomaatti, jossa on 20 kpl haavapyyhkeitä. Samoja haavapyyhkeitä on valikoimassamme myöskin 5 kpl myyntierä.

Arvostelut

Tuotekoodi: 352511 Osastot: , Avainsanat: , ,

Haku

Ilmoittaudu mukaan