Elämän vaatimat tuotteet ensiapuun ja terveysriskien ehkäisyyn
Geelisuoja varpaisiin / sormiin
Varpaisiin tai sormiin sopivia suojia. Vähentävät hankausta ja ovat avuksi esim. kuivan ihon hoidossa.
Alkaen 14,00 €
Silikonisuoja varpaisiin / sormiin vähentää hankausta ja hiertymistä. Ne auttavat ehkäisemään mm. liikavarpaista, kovettumista, sisään kasvavista kynsistä ja rakoista aiheutuvaa kipua. Tai jos kärsit kuivista, halkeilevista sormenpäistä, sormisuoja on yksi ratkaisu.
Silikonisuoja helpottaa kipua ja voit tehostaa rasvauksen vaikutusta laittamalla suojan rasvan päälle.
Suojaa on saatavana kolmea kokoa: Kahden kappaleen pakkaukset L/XL ja XXL -koko sopii peukaloon isovarpaaseen ja pienempi koko, 4 kpl pakkaus sopii sormiin.
Muihin sormiin ja varpaisiin sopii pienempi, joita on pakkauksessa neljä kappaletta. Voit leikata suojan sopivan kokoiseksi
Suojat ovat erittäin joustavaa materiaalia, kestävät hyvin käytössä. Valitse tilauksen yhteydessä oikea koko.
Ominaisuudet & Sisältö:
- 2 tai 4 suojaa / pakkaus, riippuen koosta
- Joustavaa materiaalia, joka auttaa paikoilleen asettamisessa
- Suojan kärjessä on pieni reikä, josta ilma pääsee pois ja suoja on helppo asettaa paikoilleen
- Tarvittaessa voit muotoilla suojaa leikkaamalla.
- Käsinpesu ilman pesuainetta, kuivaus huoneen lämmössä.
- Jos geeli muuttuu käytön yhteydessä tai pesussa tahmeaksi, sirottele siihen talkkia.
- Sopivat sormiin ja varpaisiin
Suojien mitat ilman venytystä:
Sormisuoja (4kpl/pakkaus) leveys 2 cm
Peukalo L/XL (2kpl / pakkaus) leveys 3 cm
Isovarvas XXL (2 kpl / pakkaus) leveys 4 cm
Valikoimastamme löytyy samasta materiaalista valmistettu suoja vaivaisenluulle ja pikkuvarpaan tyvinivelelle.




